img

Pompy ciepła

Pompy ciepła powietrzne – Urządzenia te umożliwiają nam ogrzanie wody lub powietrza w domu, zależy od tego jaki rodzaj pompy wybierzemy. Powietrzne pompy cieszą się dużo popularnością w Europie zachodniej, ze względu na cenę jak i na znikomą ingerencję w otoczenie domu. Pompy tego rodzaju są większe niż pompy gruntowe, wynika to z tego że powietrze nie jest dobrym nośnikiem ciepła i tu pojawia się mała przeszkoda. Wraz ze spadkiem temperatury spada wydajność pompy powietrznej, co wiąże się z większymi kosztami ze względu na to że pompa jest wspierana grzałką elektryczną lub musimy dogrzać dom ogrzewaniem gazowym. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest połączenie pompy ciepła powietrznej i instalacji fotowoltaicznej. Takie rozwiązanie oferuje nam darmową energię która zasila pompę co obniża koszt eksploatacji urządzenia. Stworzenie takiego niezależnego układu daje darmowe ciepło i energie z której można korzystać latami bez większej ingerencji.

Pompa ciepła gruntowa - Ten rodzaj pompy czerpie ciepło zwarte w ziemi, jest to idealny wariat dla miejsc o zmiennych warunkach klimatycznych. Dlatego jest to najpopularniejsze rozwiązanie w Polsce. Jednak instalacja wymaga konkretnego ukształtowania powierzchni dlatego wyróżniamy dwa typy:

  • Kolektor poziomy to instalacja składająca się z polietylenowe przewodów zakopanych na dużej powierzchni na głębokość 1-2m które są wypełnione niezamarzalną cieczą. W tym przypadku po założeniu takiej instalacji mogą być problemy z zagospodarowaniem terenu.
  • Sondy pionowe tutaj charakterystycznym elementem są głębokie odwierty na kilkadziesiąt metrów, na niewielkiej powierzchni umożliwiając dalsze korzystanie z terenów.

Ten sposób generowania ciepłą jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska, idealnie nadaje się do ogrzewania każdego rodzaju budynków, prywatnych i publicznych. Koszt sond pionowych jest stosunkowo wyższy niż przy pompach powietrznych ale w zamian uzyskujemy niezawodną, energooszczędną formę ogrzewania.

img

img

Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna. Dzieje się tak za sprawą udoskonalenia technologii, ale również obniżce cen baterii słonecznych. Te dwie rzeczy sprawiły, że prezentowane systemy stały się dostępne praktycznie dla każdego, co przekłada się na większe zainteresowanie tego typu produktem.

Używamy jedynie urządzeń o najwyższej jakości.

Falowniki w naszym przypadku to produkcja Austriacka, Niemiecka lub Izraelska.

Nasze instalacje kończymy szkoleniami.

Dla zapewnienia jakości obsługi plombujemy najważniejsze urządzenia.

Panele fotowoltaiczne pochodzą od trzech największych producentów na Świecie.

Okablowanie zostało wyprodukowane w Niemczech.

Nawet po okresie gwarancyjnym jesteśmy zawsze do usług naszych klientów.

Wszelkie instalacje bezpłatnie monitorujemy.

Zabezpieczenia DC oraz AC zawsze są dobrane indywidualnie do każdej instalacji.

Gwarantujemy iż w 25 roku eksploatacji nasz system będzie posiadał min. 82% sprawności.

Projektujemy, montujemy oraz nadzorujemy systemy OnGrid oraz OffGrid.

Footer Logo

Zaufali nam