img

Stacje EV

Stacje ładowania EV - Rosnąca popularność samochodów elektrycznych do których przyczynia się wyczerpujące zasoby paliw kopalnianych oraz większa świadomość ludzi dotycząca ochrony środowiska. Wciąż rosnąca liczba stacji ładowania na świecie powoduje, że rozwój w sektorze zautomatyzowanej motoryzacji ciągle się rozwija. Choć w Polsce i na wschodzie jest bardzo mała liczba stacji EV co powoduje ograniczenie rozwoju rynku tego typu w tamtych regionach. Nie dziwi fakt że takie stacje w Polsce są rzadkością i wzbudzają zainteresowanie nie tylko wśród właścicieli hoteli, centrów handlowych, czy większych firm ale także dla osób prywatnych które chcą posiadać stację EV na własny użytek. Dlatego wyróżniamy trzy typy stacji ładowania samochodów napędzanych elektrycznie:

Pompa ciepła gruntowa - Ten rodzaj pompy czerpie ciepło zwarte w ziemi, jest to idealny wariat dla miejsc o zmiennych warunkach klimatycznych. Dlatego jest to najpopularniejsze rozwiązanie w Polsce. Jednak instalacja wymaga konkretnego ukształtowania powierzchni dlatego wyróżniamy dwa typy:

  • Stacje szybkiego ładowania umożliwia naładowanie samochodu w czasie 30min tego typu stację można polecić przy stacjach benzynowych, drogach szybkiego ruchu. Umożliwia to szybkie naładowanie samochodu i dotarcie do wyznaczonego punktu.
  • Stacje domowe mogą być zamontowane na ścianie w garażu, są praktycznie bez obsługowe i pozwalają właścicielowi na bezpieczne ładowanie samochodu w nocy.
  • Stacje w miejscach publicznych tego typu stacje można wykorzystywać za opłatą lub darmowo. Pasują do centrów handlowych, hoteli czy biurowców.

Stację ładowania potrzebują dużo energii co wiąże się z kolejnymi kosztami aby tego uniknąć taką stację można wesprzeć instalacją fotowoltaiczną która umożliwia darmowe ładowanie samochodu co wiąże się z uniknięcie kosztów za energię elektryczną.

img

Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna. Dzieje się tak za sprawą udoskonalenia technologii, ale również obniżce cen baterii słonecznych. Te dwie rzeczy sprawiły, że prezentowane systemy stały się dostępne praktycznie dla każdego, co przekłada się na większe zainteresowanie tego typu produktem.

Używamy jedynie urządzeń o najwyższej jakości.

Falowniki w naszym przypadku to produkcja Austriacka, Niemiecka lub Izraelska.

Nasze instalacje kończymy szkoleniami.

Dla zapewnienia jakości obsługi plombujemy najważniejsze urządzenia.

Panele fotowoltaiczne pochodzą od trzech największych producentów na Świecie.

Okablowanie zostało wyprodukowane w Niemczech.

Nawet po okresie gwarancyjnym jesteśmy zawsze do usług naszych klientów.

Wszelkie instalacje bezpłatnie monitorujemy.

Zabezpieczenia DC oraz AC zawsze są dobrane indywidualnie do każdej instalacji.

Gwarantujemy iż w 25 roku eksploatacji nasz system będzie posiadał min. 82% sprawności.

Projektujemy, montujemy oraz nadzorujemy systemy OnGrid oraz OffGrid.

Footer Logo

Zaufali nam